Blog

Jak sprawić, by Twoje treści wyróżniały się na zatłoczonym, globalnym rynku?

7
grudzień
2018

W dzisiejszych czasach posiadanie dobrego bloga czy kanału to tylko połowa sukcesu. Nawet jeśli dysponujemy jakościową marką, przydatnym contentem, bądź dobrym towarem musimy jeszcze postarać się o to, aby potencjalni odbiorcy zauważyli nas na tle wielu innych — podobnych ofert. Tylko wyróżnienie się gwarantuje rozpoznawalności i duże zainteresowanie treścią, więc jest to jeden z najważniejszych elementów udanego marketingu i sukcesu całego projektu. Jak zatem wyróżnić się na zatłoczonym rynku globalnym? Dlaczego jest to takie ważne? Wszystko o wyróżnieniu się znajdziecie w poniższym wpisie.

Dlaczego wyróżnienie się jest takie ważne?

Wyróżnienie się na tle konkurencji jest jednym z podstawowych praw, które decyduje o sukcesie naszego produktu. Ta zasada dotyczy zarówno małe blogi, jak i duże marki. Niezależnie od branży na globalnym rynku panuje duże nasycenie treścią przez osoby, które zajmują się profesjonalnie prowadzeniem bloga, firmy czy hobbystami publikującymi content. Chcąc osiągnąć sukces i stać się najpopularniejszym w kategorii należy wyróżniać się na tle konkurencji. Kolejnej taka sama treść na blogu, taka sama szata graficzna kanału czy podobna reklama, jakich tysiące w internecie nie zachęcą do powrotu odbiorców, czy subskrybowania treści. Jest to częsty problem osób, które myślą, iż mają wartościowy blog czy profil, będą sami w sobie przyciągnąć odbiorców. To bardzo mylne myślenie.

Dobry content musi być poparty ciekawą reklamą, indywidualnym podejściem oraz tym wszystkim, czego nie ma konkurencja. Wbrew pozorom ta prosta prawda jest często pomijana lub nie wykorzystywana przez spore grono. Daje to nam duże pole do popisu i możliwość wyprzedzenia innych. Nawet najprostsze rozesłanie życzeń świątecznych czy urodzinowych e-mailem pozwala nawiązać bliską relację z odbiorcami i liczyć na regularne powroty na naszą witrynę.

Dobry content

Pierwszym i zarazem banalnym elementem, który sprawi, że Twoja treść będzie wyróżniała się na rynku globalnym, jest sam content. W dobie dużej konkurencji treść musi spełniać żelazne zasady najwyższej jakości — bo tylko taka może skutecznie się wyróżnić. Zawartość powinna być merytoryczna oraz sprawdzona. Wiarygodność nie jest najefektowniejsza, ale w dłuższym okresie czasu jest bardzo pomocna. Sama treść musi być również napisana przystępnym językiem oraz być atrakcyjna wizualnie. Warto poświęcić tym elementom sporo czasu poprzez odpowiednie dobranie czcionki, układu czy kolorystyki strony, na której publikujemy treści. Jeśli samodzielnie nie potrafimy tego zrealizować, możemy zlecić to np. copywriterom lub grafiką.

Podejście i zaangażowanie odbiorców

Jednym z najlepszych sposobów na to, aby Twoja treść wyróżniała się na rynku, jest angażowanie odbiorców oraz wywoływanie dyskusji. Treść sama w sobie nie jest wartościowa, dopóki nie będzie czytania i nie będzie się o niej dyskutowało. Posty angażując w postaci ankiety czy pytania otwartego sprawi, że pod naszym wpisem czy tekstem miejsce będzie miała dyskusja. Nowi czytelnicy znacznie chętniej zwrócili uwagę na miejsce z wieloma aktywnymi użytkownikami niż na treść bez jakiegokolwiek odzewu. Dodatkowe plusy, jakie posiada treść, będą znacznie atrakcyjniejsze niż sam content. W tym przypadku opakowanie liczy się równie mocno co sama zawartość.

Social Media

Tak banalnym sposobem, o którym wiele osób zapomina lub nie przywiązuje do niego wiele wagi, jest obecność w mediach społecznościowych. Jeśli prowadzimy bloga lub konto na konkretnym portalu, powinniśmy oprócz flagowej treści zaistnieć na innych portalach. Aby pozyskiwać nowych odbiorców i wyróżniać się, powinniśmy założyć konta na wszystkich wiodących portalach takich jak np. Youtube, Facebook, Instagram czy Pinterest. Sytuacja ta będzie miała dwojakie plusy. Pierwszy z nich to napływ odbiorców z głównego kanału na mniejsze i zwiększanie świadomości marki na nich. Drugą korzyścią jest pozytywny wizerunek, gdyż każdy czytelnik będzie mógł nawiązać kontakt z naszą treścią na swoim ulubionym portalu. Poboczne konta mogą jedynie obwieszczać o nowym poście głównego lub kopiować główne konto.

Reklama

Dobrym sposobem na wyróżnienie treści jest też jej reklamowanie. Wszystkie największe globalne marki działają w ten sposób i w tym aspekcie warto podążyć ich śladem. Koszty reklamy są obecnie niskie, a prostota stworzenia kampanii np. na facebooku umożliwia zwiększenie rozpoznawalności treści lub marki. Zdecydowana większość konkurentów w każdej branży nie używa tego sposobu, a treść jak każdy produkt może być jak najbardziej reklamowana.

Pozycjonowanie

Z technicznego punktu widzenia pozycjonowanie również ma duży wpływ na to, gdzie znajdzie się nasza treść. Warto w tekście używać słów kluczowych, które można sprawdzić w wielu serwisach internetowych. Warto zadbać też dobre opisanie strony, które przywiedzie wielu nowych odbiorców. W internecie istnieje wiele firm czy freelancerów, którzy pod tym kątem wyróżnią naszą treść i będzie ona pojawiać się jako pierwsza w wynikach wyszukiwania.

Porozmawiajmy
o Twoim projekcie

Umów się na rozmowę w celu dobrania najlepszych rozwiązań do realizacji Twojego projektu.

    BLOG

    Nasze ostatnie wpisy

    Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.